Kwiaty w salonie – jakie sprawdzą się najlepiej?

Czy kwiaty doniczkowe to coś, bez czego nie wyobrażasz sobie swojego domu, mieszkania? Rośliny to najlepszy sposób na to, aby dokonać aranżacji wnętrz. Duże kwiaty do salonu są wybierane ze względu na egzotyczny charakter. Natomiast małe rośliny doniczkowe dodają przytulności i komfortu. Przed zakupem trzeba się dobrze zastanowić jakie modne kwiaty kupić.

Dlaczego warto wybrać kwiaty doniczkowe do salonu?

Kwiaty doniczkowe w salonie to istotna część, jeśli chodzi o kanony wystroju wnętrz. Odnajdą się one w każdym stylu. Rośliny wpływają nie tylko na estetykę pomieszczenia, choć grają w tej kwestii bardzo ważną rolę.

Rośliny doniczkowe mają wiele zalet – oddziałują na lepsze samopoczucie człowieka. Niektóre z nich służą do poprawy jakości powietrza. Warto postawić na kwiaty, ponieważ sprawdzają się w różnych aspektach – niwelują suche powietrze oraz zaskakują pięknym wyglądem. Są to naturalne sposoby na poradzenie sobie z brudnym powietrzem.

Domownicy najchętniej zapraszają swoich gości do pokoju dziennego. To właśnie tam tętni życie. Dlatego też rośliny czy kwiaty do salonu powinny być zróżnicowane, lecz ciekawe. W takim miejscu można postawić sukulenty, czy inne kwiaty. Jednak to, gdzie zostaną umiejscowione, zależy od nasłonecznionego stanowiska. Jeśli powierzchnia salonu jest duża, warto kupić egzotyczne kwiaty oraz okazałe rośliny, a zamiast na półkach czy parapetach, ustawić kwiaty w doniczce na podłodze. Dobrze, aby całość zaakcentować i postawić na designerskie doniczki.

Wybór kwiatów doniczkowych na parapet

Zdecydowana większość gatunków źle znosi bezpośrednie wystawienie na promieniowanie słoneczne. Jakie rośliny doniczkowe preferują ciepłe i dobrze nasłonecznione stanowiska? Będą to przede wszystkim odmiany przystosowane do życia w suchych miejscach jak na przykład sukulenty i kaktusy. One gromadzą w głębi swoich liści duże ilości wody.

Przykładowy kwiat, który warto wybrać do salonu, to asparagus pierzasty. Często myli się go z paprocią. Dzieje się tak, ze względu na jasnozielone igiełkowate nitki, które rosną na delikatnych gałązkach. Asparagus pierzasty nie przepada za wysokimi temperaturami, dlatego najlepszą opcją jest parapet termiczny lub inne półcieniste stanowisko. W miejscu, w którym znajdzie się roślina, powinno być rozproszone światło i wilgotne powietrze. Asparagus nie wymaga obfitego podlewania.

Kwiaty wiszące do salonu – jakie wybrać?

Jedną z popularniejszych opcji, jako kwiaty wiszące do salonu jest starzec Rowleya, inaczej sznur pereł. Należy on do grupy sukulentów. Jeśli roślina będzie dobrze pielęgnowana, to zachwyci kurtyną zielonych korali.

Będzie się on dobrze prezentował, zarówno zwisając, jak i wychylając z wiszącej doniczki, przyciągając spojrzenia intensywnie zielonym kolorem. Starzec Rowleya nie wymaga częstego podlewania.

Trzykrotka pasiasta to kolejna z roślin wiszących. Posiada piękne, wzorzyste liście. Ten jeden spośród wielu kwiatów, jest stworzony specjalnie dla amatorów obcujących z roślinami. Rośliny te potrzebują jasnego i ciepłego stanowiska, a dodatkowo lubią wilgotne podłoże. Jeszcze ładniejszą wersją jest trzykrotka wężykowata.

Kwiaty do salonu – czy mogą zdobić każde wnętrze?

Ludzie obawiają się, że umieszczając kwiaty w salonie, sprawią, że ich wolne miejsce zniknie całkowicie. Jednak warto sobie uświadomić, że mogą być to mniejsze kwiaty wsadzone do doniczki w salonie.

Inną opcją są również kwiaty wiszące do salonu. Takie rośliny nie mają wpływu na ograniczenie powierzchni użytkowej, a dodatkowo są w stanie prezentować się znacznie ciekawiej. Jednakże w dużych wnętrzach modne kwiaty doniczkowe mogą stanowić idealne uzupełnienie. Wypełnią one pustkę i niezagospodarowaną powierzchnię.

Rośliny doniczkowe – kwiaty w salonie inspiracje

kwiaty w salonie

Draceny obrzeżone to duże kwiaty doniczkowe, które odnajdą się w salonie nowoczesnym. Takie rośliny jak dracena obrzeżona to najpopularniejsze odmiany. Uznanie zyskały nie tylko przez niebanalny wygląd, ale także małe wymagania – głównie jeśli chodzi o podlewanie. Ta roślina swoim wyglądem przypomina drzewko. Posiada podłużne, wąskie, ale długie liście. Dracena średnio dorasta do półtora metra, ale potrafi sięgać też do sufitu. Udowodniono naukowo, że roślina ta ma pozytywny wpływ na jakość powietrza. Aby ładnie się ona prezentowała, warto zakupić elegancką donicę do domu. Dracena charakteryzuje się pióropuszem ostro zakończonych liści. Nie jest to roślina trudna w uprawie.

Kolejne gatunki, które możesz postawić w salonie to fikus lirolistny – tego typu rośliny są jednym z popularniejszych gatunków wśród dużych roślin doniczkowych. Figowiec ma małe wymagania, jest łatwy do uprawy domowej. Doskonale akceptuje suche powietrze.

Należy jednak pamiętać, że jego podstawą jest wilgotne podłoże. Roślina czuje się najlepiej, gdy łagodne światło rozproszone delikatnie muska po jej błyszczących liściach. Ten duży kwiat do salonu musi mieć dużo miejsca, dlatego nie nadaje się do rozmieszczenia na parapetach. Najlepiej umieścić go w wysokiej donice na podłodze. Dobrze jest usytuować fikusa w niewielkiej odległości od drzwi balkonowych. Wygląd liści i samych tych roślin doniczkowych jest uniwersalny, dlatego też pasuje do każdego stylu. Sprawdzi się nawet w stylu glamour.

Zastanawiając się jakie rośliny do salonu wybrać, nie należy zapominać o palmach. Palmy to egzotyczne kwiaty do salonu, które w doniczce mogą przeżyć nawet kilkadziesiąt lat.

Fikus sprężysty to duża, popularna roślina doniczkowa. Jego zaletą są duże, gładkie i jakże ozdobne liście, które zachwycają, przybierając intensywny zielony kolor. Warto również wspomnieć, że istnieją odmiany o liściach pstrych.

Donice do kwiatów w salonie

Metalowy czy drewniany stojak na kwiaty do salonu to nie najlepsze rozwiązanie, ze względu na ich przestarzałość. Geometryczne duże donice do pokoju, będą lepszą opcją, zwłaszcza gdy masz trochę wolnej przestrzeni przeznaczonej na piękne wyeksponowanie roślin. W mniejszych przestrzeniach sprawdzą się natomiast niskie, okrągłe doniczki ozdobne.

Klasyczne donice i osłonki nadadzą się w każdej aranżacji wnętrz. Ponadto donice są idealne na duże, jak i małe kwiaty. Do salonu z większą przestrzenią warto wybrać palmy, monstery czy draceny i umieścić je w odpowiednio dużych osłonach bezpośrednio na podłodze.

Jakie kwiaty do wysokich donic na taras? – wyjaśniamy

jakie kwiaty do salonu

Posiadanie tarasu wiąże się z licznymi zaletami. Można na nim odpocząć, czy nawet zjeść obiad w rodzinnym gronie. Dlatego dobrze, aby się perfekcyjnie prezentował. Świetnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po najmodniejsze kwiaty. Doskonale będą wyglądały w dużych donicach ogrodowych.

Jeśli lubisz częste zmiany, to doskonałym rozwiązaniem jest jednoroczny kwiat do salonu. Dzięki temu, co roku możesz cieszyć się wyglądem innych pięknych roślin. Na taras nadają się również rośliny wieloletnie, z których można stworzyć bardzo ciekawą aranżację. Jeśli w odpowiedni sposób będziesz je pielęgnował, to przez długi czas, będą zachwycały pięknym widokiem.

Jakie kwiaty do ciemnego salonu?

Kwiaty do ciemnego salonu to nic trudnego. Wśród popularnych roślin można znaleźć takie jak skrzydłokwiat lub zamiokulkas. Te kwiaty do salonu lubią mniejszy dostęp do światła.

Skrzydłokwiaty to gatunki, na które bardzo dobrze oddziałuje półcień i światło rozproszone. W takich warunkach doskonale się rozwijają. Oprócz regularnego podlewania pamiętaj o częstym zraszaniu liści. Dla odmiany jest to jeden z nielicznych gatunków kwiatów, który kwitnie, żyjąc w domowych warunkach, lubiący cień. Skrzydłokwiat wyróżnia się intensywnie zielonymi liśćmi.

Zamiokulkas to kolejny reprezentant grupy roślin do ciemnych pomieszczeń. Ten jeden z kwiatów nie lubi zbyt dużej ilości światła. Idealnie czuje się na otwartej przestrzeni, bez ścisku. To roślina idealna dla początkującego ogrodnika i zapominalskich.