Sprawdź, jak zaaranżować taras na dachu z MONUMO!

Wielopiętrowe budynki biurowe czy mieszkalne to coraz częstszy widok nie tylko w wielkich miastach. Niebywałą atrakcją takich budowli jest taras na dachu. Taka przestrzeń daje wiele możliwości aranżacyjnych, ale to także duże wyzwanie. Brakuje Ci pomysłu, jak urządzić taką przestrzeń? Sprawdź nasze pomysły i zmień szarą betonową strefę w oazę zieleni. Z ekskluzywnymi donicami MONUMO to prostsze niż myślisz.

Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Odpowiednio zaaranżowany taras na duchu restauracji, hotelu czy klubu fitness, to dobra inwestycja, która z pewnością przyciągnie wielu gości. Mieszkania na ostatnich piętrach nowoczesnych wieżowców również cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To marzenie wszystkich, którzy chcą urządzić na tarasie piękny zielony ogród w wielkim mieście.

Aranżacja takiej przestrzeni to jednak spore wyzwanie. Najważniejsza sprawa to wytrzymałość konstrukcji na obciążenia, odwodnienie podłoża i system izolacji. Najlepiej zastosować maty ochronne i filtrujące oraz stabilizowane podłoże, np. z ziemi kompostowej i zmielonej kory. Zieleń będzie stanowiła naturalną barierę przed wiatrem, deszczem i słońcem. W ogrodzie możesz wydzielić kącik zabaw dla dzieci czy do pracy. Zrobisz to za pomocą ekskluzywnych donic, w których posadzisz wysokie trawy ozdobne.

Jakie rośliny nadają się na taras na dachu?

Z uwagi na to, że warstwa ziemi urodzajnej tarasu na dachu musi mieć określoną grubość, dobierz rośliny z gatunku krzewów i bylin płytko się korzeniących. Po stronie południowej najlepiej zasadź berberysy i lawendę, od północnej zaś rośliny cieniolubne, takie jak:

  • bluszcz,
  • begonię,
  • barwinek,
  • kolorowe tawułki,
  • płożące irgi.

taras z kubikiem monumo

Niektóre z roślin możesz posadzić w gruncie, a część umieść w nowoczesnych donicach geometrycznych, które idealnie nadają się na taras. Pamiętaj też, że taki ogród na dachu narażony jest na zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, wiatr, słońce i wysokie oraz niskie temperatury. Doskonale w każdych warunkach spisuje się bukszpan, który jest mało wymagający. Zwróć jednak uwagę, żeby intensywne słońce nie spaliło mu liści. Każdą pogodę z kolei zniesie kaktus – niestraszne mu nawet intensywne deszcze. Dobrym wyborem są ozdobne trawy, których większość odmian ma małe wymagania, jeśli chodzi o nawożenie i podlewanie. Obok niskich odmian traw śmiało możesz sadzić też inne rośliny, ponieważ trawy doskonale tolerują towarzystwo np. astrów czy chryzantem.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie z systemem outdoor

Pamiętaj, że nawet te najbardziej wytrzymałe rośliny musisz podlewać i pielęgnować, aby zawsze były piękne i nie wyschły. Nie mogą też zgnić od nadmiaru wody czy pleśni, która może osadzić się na dnie donicy. Taka sytuacja może mieć miejsce na tarasie dachowym, zwłaszcza gdy padają ulewne deszcze. Dlatego nasze ekskluzywne donice są wyposażone w system outdoor. To nic innego, jak specjalny wężyk umieszczony w dole osłonki, który odprowadza nadmiar wody na zewnątrz i przy okazji napowietrza ukorzenienie. Prawie wszystkie nasze pojemniki na kwiaty możemy wyposażyć w taki praktyczny system odprowadzania wody.

Wybór najlepszych donic MONUMO

Jeśli szukasz designerskich donic na taras, nasze produkty są idealnym wyborem. Donice MONUMO wykonane zostały z polietylenu, tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypomina naturalny kamień. Donice więc są lekkie, a przy tym stabilne i niezwykle wytrzymałe. Proponujemy je w wielu atrakcyjnych:

  • kształtach,
  • kolorach,
  • wielkościach.

Lungo maxi 7

Proponujmy modele minimalistyczne, np. Longerino czy Lungo w formie prostopadłościanu. Wyglądają jak skrzynki na kwiaty, ale są o wiele atrakcyjniejsze wizualnie. Wolisz coś bardziej ekstrawaganckiego? Wybierz modele Asti, Volcano czy Alma. To produkty, które same w sobie są elementami ozdobnymi. Możesz też zdecydować się na nowoczesne donice podświetlane – ledowe. O zmroku rozjaśnią Twoją zieloną przestrzeń i stworzą romantyczny nastrój.

Szukasz inspiracji? Sprawdź, co jeszcze możemy Ci zaoferować

Spodobały Ci się nasze rozwiązania aranżacyjne? A może chcesz zobaczyć jeszcze więcej ciekawych pomysłów? Wejdź na naszą stronę i zapoznaj się z bogatą ofertą produktów MONUMO. To nie tylko ekskluzywne donice na taras, ale też nowoczesne meble kubik. Z powodzeniem wykorzystasz je na wiele sposobów, np. jako stolik kawowy albo stylowe oświetlenie. Zapraszamy do kontaktu!