Rośliny w sypialni – sprawdź nasze propozycje!

 

Chcesz się dowiedzieć, jakie rośliny warto wybrać do sypialni i czy warto dobrać do nich nowoczesne doniczki ledowe? Zastanawiasz się, co zrobić, by stanowiły one nie tylko miły dodatek do wystroju, ale stały się oryginalną ozdobą pomieszczenia? Jeżeli dręczą Cię tego rodzaju wątpliwości, zapraszamy do lektury! Dzięki naszym poradom łatwo stworzysz udaną aranżację!

Dlaczego warto stworzyć minidżunglę w domu?

Jesteśmy częścią natury, dlatego najlepiej czujemy się w otoczeniu roślin i chętnie umieszczamy je w naszych domach. Zieleń nadaje pomieszczeniom przyjaznego charakteru, a nowoczesne doniczki sprawiają, że nawet skromny kaktus czy paprotka mogą prezentować się bardzo elegancko. Warto też pamiętać, że rośliny mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i pełnią w pomieszczeniach szereg ważnych funkcji, na przykład:

 • nawilżają i oczyszczają powietrze,
 • pochłaniają szkodliwe substancje chemiczne, takie jak np. dym papierosowy,
 • ograniczają rozwój mikrobów i pleśni.

Krótko mówiąc, wprowadzając do swojego domu rośliny, inwestujesz w zdrowie swoje oraz Twoich bliskich. Warto również pamiętać, że ekskluzywne donice, zwłaszcza ledowe, mogą zupełnie odmienić mało ciekawe, neutralne wnętrze i sprawić, że nabierze ono nowoczesnego, oryginalnego charakteru.

Rośliny, które powinieneś mieć w swojej sypialni

W procesie fotosyntezy rośliny pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen. Należy jednak pamiętać, że nocą ten proces ulega odwróceniu — przy niedoborze światła zaczynają one oddychać podobnie, jak my. Mimo to nie należy rezygnować z umieszczania ich w sypialni, bo korzystny wpływ roślin na nasze zdrowie znacząco przewyższa „koszty”, jakie związane są z nocnym zapotrzebowaniem na tlen. Warto natomiast ograniczyć ilość roślin w sypialni. Jedna lub dwie doniczki będą w zupełności wystarczające. Co warto w nich posadzić? Oto nasze propozycje:

 • kaktus wielkanocny,
 • aloes drzewiasty,
 • sansewieria gwinejska,
 • kaktus bożonarodzeniowy,
 • storczyki.

doniczki do sypialni

Jakich roślin powinieneś się wystrzegać?

Mimo niewątpliwych zalet, jakimi wyróżniają się rośliny, istnieją wśród nich takie gatunki, których lepiej nie trzymać w sypialni. Należą do nich:

 • rośliny mające kwiaty o intensywnym zapachu. Hiacynty, lilie, róże, oleandry czy hortensje prezentują się bardzo efektownie, jednak ich silna woń może po kilku godzinach działać drażniąco, a nawet wywoływać różnego rodzaju alergie i zaburzać nocny wypoczynek,
 • gatunki osiągające duże rozmiary i mające wielkie liście. Jak już wiesz, w sypialni najlepiej ustawić nie więcej, niż dwie doniczki. Jeżeli jednak posadzisz w nich prawdziwego roślinnego giganta, jak np. okazałą monsterę, nocą będzie on skutecznie konkurować z Tobą o tlen. Znacznie lepszym pomysłem jest wybranie niewielkich gatunków jak kaktus, paprotka, czy fiołek.

Które donice MONUMO sprawdzą się najlepiej?

Każda roślina, niezależnie od gatunku, może prezentować się stylowo i elegancko, stanowiąc ozdobę całego pomieszczenia. Aby jednak było to możliwe, musisz posadzić ją w odpowiedniej donicy. Jak ją wybrać? Na który model warto postawić? Wiele zależy tu od wystroju pomieszczenia, jego wielkości oraz od Twoich indywidualnych preferencji. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótką ściągę. Nasze propozycje znajdziesz poniżej:

 • w niewielkiej sypialni urządzonej w stylu loftowym lub industrialnym świetnie sprawdzą się nowoczesne doniczki o prostych kształtach, takich jak sześcian czy oryginalny wielościan,
 • do klasycznego wnętrza oraz sypialni urządzonej w stylu glamour idealnie będą pasować ekskluzywne donice do domu wyposażone w diody LED. W przypadku większych pomieszczeń warto wybrać model podłogowy, natomiast w mniejszych pokojach lepiej będą wyglądały doniczki przeznaczone do umieszczenia na komodzie lub parapecie,
 • rozwiązaniem, które sprawdzi się w niemal każdej sypialni będą nowoczesne donice ledowe. Mogą one stanowić dodatkowe źródło oświetlenia, a zamontowane w nich energooszczędne diody sprawiają, że bez problemu mogą świecić przez całą noc.

Sprawdź ofertę od producenta nowoczesnych donic!

Ustawiając w swojej sypialni rośliny, możesz nie tylko stworzyć elegancką aranżację pomieszczenia, ale też znacząco poprawić jakość swojego snu. Jeżeli szukasz dla nich oryginalnych, nowoczesnych donic, sprawdź naszą ofertę. Jeśli natomiast nie jesteś pewien, co wybrać, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.