Jakie rośliny będą idealne do wysokich donic?

Rośliny są od zawsze nieodzownym elementem wystroju wnętrz, jak również ogrodów. Nie tylko ożywiają pomieszczenia, ale także znacząco poprawiają jakość powietrza. Wybór odpowiedniej zieleni jest dosyć wymagającym zajęciem jednak wartym uwagi. To dzięki roślinom staliśmy się bardziej wrażliwi na piękno, zapach i delikatność.

Jakie kwiaty będą pasować do wysokich donic na taras?

Szeroki wybór roślin sprawia, że możemy pozwolić sobie na zakup wymarzonych gatunków. Jednoroczne kwiaty, czy może ozdobne krzewy? Rośliny, które sprawdzą się do wysokich donic na taras, z pewnością staną się nieodzownym elementem dekoracji rekreacyjnej przestrzeni. Wbrew pozorom w wysokich donicach wiele roślin szybko rośnie. To ważne ze względu na prawidłowe ukorzenienie się i finalny wygląd zieleni przez resztę lat. Miłośników roślin pewnie nie zdziwi fakt, że pelargonie rabatowe i bluszczolistne można fantazyjnie łączyć z innymi wyższymi gatunkami. Kolorowe kompozycje świetnie sprawdzą się w ogrodzie lub na tarasie. Odpowiednio dobrane donice stworzą klimatyczną i stylową przestrzeń, która cieszyć będzie przez długie wiosenno – letnie miesiące.

Jakie kwiaty wybrać do wysokich donic w domu?

Kwiaty doniczkowe działają na nas wyciszająco. Znacząco poprawiają przy tym nasz nastrój. Co więcej, rośliny doniczkowe wykazują zdolność pochłaniania niekorzystnych substancji, które emitowane są przez tworzywa sztuczne, kleje, meble lub lakiery. W celu podkreślenia indywidualnego stylu panującego w domu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie kwiaty sprawdzą się w wysokich donicach. Uniwersalnym wyborem będzie efektowny i powszechnie znany skrzydłokwiat, który pochłania alkohol (perfumy), formaldehydy, a także substancje smoliste zawarte w dymie papierosowym. Skrzydłokwiaty w wysokich donicach to gwarancja modnego stylu panującego we wnętrzu. Idealne rozwiązanie w przestronnych loftach, czy w przestrzeniach, w których dominuje minimalizm. Rośliny pasujące do wysokiej donicy będą tworzyły niepowtarzalny klimat miejsca. Polietylen, z którego powstają nowoczesne donice to przyjazne środowisku tworzywo, które pokochały miliony naszych klientów. Doceniane za ponadprzeciętny wygląd i funkcjonalność, szybko zyskuje nowych miłośników innowacyjnych rozwiązań.

Kwiaty do wysokich donic na taras – oryginalne propozycje dla ceniących awangardę

jakie rośliny będą idealne do wysokich donic?

“Monumo” to gwarancja najwyższej jakości i stylu proponowanych donic zewnętrznych, jak również wewnętrznych. Jeśli szukasz ozdobnych dekoracji, to dobrze trafiłeś. Wysokie donice na taras zostały zaprojektowane z dbałością, o najmniejsze szczegóły, zgodnie z najnowszymi trendami obowiązującymi na całym świecie. Designerskie projekty donic zagwarantowały ogromne zainteresowanie wśród najbardziej wymagających klientów. Można sobie tylko wyobrazić posadzony bluszcz w ekstrawaganckiej doniczce, który w okresie czterech pór roku zmienia kolor liści z głębokiej zieleni na czerwień. Tego typu rośliny będą idealnym rozwiązaniem do wysokich donic, które można zamawiać w gotowych, wyselekcjonowanych zestawach.

Jakie zakupić rośliny do wysokich donic, aby efekt zachwycał?

Okrągłe, eleganckie donice to gwarancja ponadczasowego stylu. Idealnie sprawdzą się do ujarzmienia ciekawych odmian roślin. Być może od dłuższego czasu podoba Ci się egzotyczne bonsai? Warto jednak pamiętać, że opieka nad tym okazem może być sezonowo nieco wymagająca. Zaleca się cyklicznie przycinać młode, dzikie pędy tak, aby modelować i uatrakcyjniać drzewko. W okresie zimowym należy roślinę przenieść do domu. Dzięki temu przez cały rok będzie prawdziwą perłą wśród pozostałej roślinności. W okrągłej donicy wszystkie gatunki ozdobnych drzewek będą prezentowały się wyjątkowo. Doskonałą propozycją będzie również zakup klonu palmowego, czy klasycznego bukszpanu. W wysokich donicach gatunki roślin staną się jeszcze bardziej elitarne i dopieszczone. A ogród dzięki dopracowanym detalom, będzie idealnym miejscem relaksu i wyciszenia. Ukoić zmysły można na różne sposoby. My podpowiadamy jakie rośliny wybrać, aby pasowały do wysokich donic.

Zastanawiasz się, jakie jeszcze kwiaty pasują do wysokich donic ogrodowych?

Nasze propozycję mają pomóc Ci wybrać odpowiednie kwiaty do wysokich donic ogrodowych. Obecnie taras, balkon czy altana to nieodzowne elementy wystroju przestrzeni zewnętrznej. Dzięki wyselekcjonowanym produktom możemy razem wybrać modele osłonek kwiatowych, które pasować będą do Twoich roślin. Od kilku sezonów utrzymuje się trend sadzenia ozdobnych traw w wysokie donice. Do najpopularniejszych odmian powszechnej zieleni należy:

  • Imperata cylindryczna, która charakteryzuje się liśćmi w kolorze jasnej zieleni. Mierzy około 40 – 50 cm długości. Jest to jedna z bardziej popularnych odmian traw najczęściej wybieranych do ogrodów.
  • Rozplenica japońska inaczej piórkówka. Gatunek traw rosnących od 40 do 100 cm. Tworzą zwarte kępy z przewieszającymi się liśćmi. Występują u nich również duże, charakterystyczne, puchate kłosy.

Te dwa wyżej wymienione gatunki traw ozdobnych doskonale sprawdzą się do wysokich donic ogrodowych. Omawiane propozycje stworzą intymną przestrzeń, ograniczając hałas i zgiełk miasta docierające do wypoczywającej pary na tarasie.

Kwiaty, które rekomendujemy do wysokich donic do ogrodu

kwiaty do wysokich donic

Marzy Ci się kwiat, który w polskim klimacie nie zmarznie w okresie zimowym? Bambus ogrodowy jest odporny na niskie temperatury. Dlatego też, to doskonała opcja, aby ukorzenić go w wysokich donicach ogrodowych. Kwiat ten preferuje miejsca zacienione. Jednak ustawić go można również w słońcu. Nie jest zbyt wymagający. Warto pamiętać, aby jego podłoże było dosyć wilgotne. Zaleca się, aby podczas pierwszej zimy okryć go agrowłókniną. Dzięki temu etapowo roślinę “zahartujemy”. Raz do roku zaleca się bambusa podcinać, aby stymulować wzrost i jego zagęszczenie. Dzięki tym prostym zabiegom drzewko w wysokiej donicy ogrodowej będzie eleganckim dodatkiem wśród pozostałych odmian roślin. Pamiętajmy, że im więcej gatunków kwiatów, tym ogród będzie ciekawszy, różnorodny. Połączenie zieleni z francuskim stylem ucieszy z pewnością prawdziwych romantyków. Biała ławka i kamienista alejka to marzenie wielu kobiet. Dodatki tj. wysokie donice to dosłownie swoista kropka nad „i”. Dlatego też warto zwracać uwagę na szczegóły, które sprawią, że nasza przestrzeń rekreacyjna stanie się przedłużeniem domu, a dokładniej jego serca.

Kwiaty w wysokich donicach na tarasie – romantyczny klimat nie tylko w sypialni

Tak to prawda, zaprojektowanie balkonu, tarasu może współgrać również z naszym wnętrzem. Osoby, które szukają ukojenia w przyrodzie, z pewnością będą posiadaczami kwiatów w wysokich donicach również w domu. Jednak warto pójść dalej i stworzyć swoją prywatną przestrzeń także na tarasie. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać odpowiednie zestawy wysokich donic, które posiadają zaprojektowane we wnętrzu półki umożliwiające umieszczenie nawet małych kwiatów tj. bratki, żonkile, czy hiacynty. W zależności od gustu wybór donic jest ogromny. Wystarczy zdecydować się na niestandardowe formy o awangardowym wyglądzie lub wybrać klasyczne modele donic, aby dopracować swoją oazę do perfekcji.