Jakie dodatki pasują do salonu w stylu loftowym?

Nie wiesz, jakie dodatki będą pasowały do nowoczesnego salonu w stylu loftowym? Zastanawiasz się, co zrobić, by wyglądał on nie tylko stylowo, ale też elegancko i przytulnie? Jak wprowadzić do niego rośliny i w jakiego rodzaju donicach je posadzić? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj nasz artykuł i skorzystaj z zawartych w nim inspiracji! 

Salon w stylu loftowym, cechy charakterystyczne

Loft to obecnie jeden z najmodniejszych i najchętniej wybieranych trendów wnętrzarskich. Pojawia się on nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również w restauracjach, hotelach i biurach. Z czego wynika jego popularność? Prawdopodobnie z prostoty i swobody oraz celowego uwypuklania elementów konstrukcyjnych czy nieobrobionych faktur materiałów, pozwalających na tworzenie bardzo ciekawych aranżacji. Jeżeli pragniesz urządzić nowoczesny salon w stylu loftowym, zadbaj o to, by nie zabrakło w nim takich elementów, jak:

  • ceglane ściany lub ich fragmenty,
  • odkryte elementy konstrukcyjne, takie jak rury, kable, przewody,
  • dekoracyjne żarówki, najlepiej tzw. edisony,
  • beton, metal, drewno.

Wszystko to ma za zadanie stworzyć pozory surowości i wprowadzić do wnętrza postindustrialny klimat. Aby jednak Twój salon był przytulny, warto zadbać o to, by znalazło się w nim miejsce dla stylowych donic z roślinami. Żywa zieleń będzie przyjemnie kontrastować z betonem i cegłą, a duże, umieszczone w różnych miejscach pokoju liście sprawią, że całe wnętrze nabierze nieco „dzikiego” charakteru.

Postaw na stonowane kolory i miękkie tkaniny

Elegancki salon w stylu loftowym ma być z założenia surowy i minimalistyczny. Warto jednak zadbać o to, by była to przyjazna przestrzeń, w której można z przyjemnością spędzać czas. Jak pogodzić te dwa, z pozoru sprzeczne, założenia?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni poziom komfortu oraz o wprowadzenie do wnętrza różnorodnych tkanin. Prosta, drewniana ławka będzie wyglądać stylowo, ale siedzenie na niej jest niezbyt wygodne. Jeśli jednak umieścisz na niej poduszki lub pledy, nadal pozostanie nowoczesna, a jednak stanie się dużo bardziej przyjazna użytkownikowi. W salonie loftowym powinna też znaleźć się wygodna, tapicerowana kanapa oraz wygodne pufy i siedziska, umożliwiające wspólne biesiadowanie.

donica led do salonu

Zadbaj o klimatyczne oświetlenie

W stylu loft ogromną wagę przykłada się do oświetlenia. Warto pamiętać, że światło sprawia, iż pomieszczenie wydaje się bardziej nowoczesne i przestronne. Jeśli więc pragniesz, by Twój loftowy salon prezentował się naprawdę ciekawie i elegancko, nie możesz poprzestać na jednej lampie sufitowej. Oprócz niej umieść w pokoju wiele punktów świetlnych, najlepiej rozmieszczonych w nieoczywistych miejscach. Przydadzą Ci się następujące elementy:

  • pojedyncze żarówki na kablach, wiszące przy ścianie zamiast kinkietów,
  • nowoczesne lampy stołowe o geometrycznych kształtach,
  • stylowe donice podświetlane led.

Roślinność i donice – co sprawdzi się w lofcie?

W otoczeniu żywych roślin czujemy się dobrze i swobodnie, a zieleń korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Planując urządzenie nowoczesnego wnętrza w stylu loft, warto zadbać o to, by ustawione w nim rośliny wpisywały się w ogólny klimat pomieszczenia i uzupełniały jego pozorną surowość. Jak to zrobić? Oto nasze inspiracje:

  • gatunki o dużych, efektownych liściach, takie, jak fikus czy monstera, będą się prezentowały najlepiej, jeśli wybierzesz dla nich stylowe donice podświetlane o prostych, geometrycznych kształtach. Oświetlenie LED będzie nie tylko dodatkowym punktem świetlnym w pomieszczeniu, ale też podkreśli oryginalną formę rośliny,
  • proste, minimalistyczne liście dracen lub patyczaków wymagają bardziej okazałej oprawy, a ze względu na niewielki rozmiar mogą zostać umieszczone na stole, parapecie lub komodzie. Doskonale pasować będą do nich nowoczesne donice asymetryczne,
  • rośliny stojące, takie, jak palmy, drzewka czy trawy, najlepiej wyglądają, jeśli stoją osobno. W ich przypadku optymalnym rozwiązaniem będą duże, stylowe donice do salonu, które same w sobie stanowią ozdobę wnętrza.

Designerskie donice do salonu? Postaw na MONUMO

Zaaranżowanie nowoczesnego salonu w stylu loft jest całkiem proste. Jesteśmy przekonani, że z łatwością poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć ekskluzywne donice do domu, które uzupełnią wystrój pomieszczenia, sprawdź naszą ofertę. Dzięki zawartym w niej modelom z łatwością urządzisz swoje wymarzone wnętrze!