Jakie rośliny wybrać do poszczególnych donic od MONUMO?

Chcesz przearanżować swoje mieszkanie lub biuro? Świetnie się składa! Od wielu lat oferujmy naszym klientom stylowe donice, które wytwarzamy z polietylenu. Jeśli miałeś już okazję czytać wcześniejsze wpisy na naszym blogu, to dobrze znasz produkty MONUMO – ich najważniejsze właściwości i zastosowanie. Dlatego w tym artykule nieco więcej miejsca poświęcimy kwiatom, bo choć nasze doniczki wyglądają przepięknie nawet bez roślinności, to razem z nią tworzą spójną całość. Sprawdź więc, jakie rośliny wybrać do poszczególnych donic od MONUMO!

Jakie rośliny pasują do naszych donic?

Jesteśmy polskim producentem oryginalnych donic, a nasze kolekcje tworzymy zgodnie z sentencją No Limits Form. Dlatego jesteśmy przekonani, że wśród produktów MONUMO znajdziesz donice, które pomogą Ci odpowiednio wyeksponować Twoje rośliny – niezależnie od ich gatunku i wielkości. Zobacz, jakie kwiaty najlepiej posadzić w modelach:

 • kwadratowych,
 • prostokątnych,
 • geometrycznych.

Pamiętaj, że kształt donic ma ogromne znaczenie dla prawidłowego wzrostu roślin. Koniecznie obejrzyj nasze propozycje i daj się zainspirować. Stwórz wokół siebie stylową przestrzeń pełną zieleni!

Kwiaty do donic kwadratowych

W takich kwadratowych pojemnikach bardzo dobrze rozwijają się pelargonie i storczyki. Do tego typu kwiatów polecamy ekskluzywne donice Pixel Pot. Są ona dość duże i trwalsze od tych ceramicznych. Oferujemy je w wersji z wewnętrzną półką, co pozwala na sadzenie zarówno mniejszych, jak i większych roślin. We wnętrzach bardzo ładnie będzie prezentować się drzewko bonsai, a w ogrodach oraz na balkonach:

 • bukszpan,
 • róże,
 • hortensje,
 • wrzosy,
 • inne mniejsze krzewy.

Jeśli chcesz stworzyć klasyczną kompozycję, ustaw pojemniki w regularnych odstępach od siebie i posadź w nich jeden gatunek kwiatów. Stworzysz wrażenie harmonii. W kompozycjach nowoczesnych warto ustawiać obok siebie różne rodzaje donic, umieszczając w nich dowolne gatunki roślin. Staraj się jednak, żeby kwiaty, liście lub pędy były dobrane w sposób przemyślany. Najlepiej łącz ze sobą kolory kontrastowe, dopełniające się lub jednolite.

Kwiaty do donic prostokątnych

Lubisz fiołki, bratki i aksamitki? Powinieneś wiedzieć, że rośliny te dobrze rozwijają się w podłużnych i wysokich pojemnikach. Taki jest właśnie model Longerino. Jego wymiary to:

 • wysokość 70 cm,
 • długość 100 cm,
 • szerokość 35 cm,

Te stylowe doniczki idealnie zastępują tradycyjne skrzynki na kwiaty. Z powodzeniem zasadzisz w nich zioła, takie jak bazylia czy mięta, ale też przeróżne gatunki roślin wieloletnich, np. iglastych, palm i dracen, które potrzebują wysokich i dość wąskich donic.

Model Longerino doskonale komponuje się z donicami Lungo, Lungo Maxi, Lungo Grande. Jeśli chcesz stworzyć letnią kompozycję roślinną, to zasadź w nich trawy ozdobne, łącząc je z bylinami o dekoracyjnych liściach.

Kwiaty do donic geometrycznych

Jeśli chcesz, aby Twój taras, balkon czy dom wyglądały efektowniej, wystarczy, że wybierz nasze nowoczesne donice geometryczne. Dobierz do nich odpowiednie rośliny – przepiękna dekoracja gotowa! Idealne zarówno do roślin jednorocznych, jak i wieloletnich są modele Valencia.

Wyróżnia je ponadczasowy design i niesamowite właściwości – odporność na mróz, promieniowanie UV, a także na uszkodzenia mechaniczne. Wyglądają niezwykle oryginalnie i wyjątkowo. Geometryczne donice od MONUMO tworzą spójną całość z delikatnymi, subtelnymi kształtami roślin, podkreślając ich urok. Doskonale prezentują się w nich wszystkie kwiaty rabatowe i balkonowe, takie jak:

 • fuksja,
 • pelargonia,
 • petunia,
 • surfinia.

Ślicznie wyglądają w nich pięknie kwitnące róże, forsycje czy też hortensje ogrodowe. Brzmi ciekawie prawda? Gwarantujemy, że nie oderwiesz oczu od takich kompozycji!

Jakość, styl, nowoczesność – wybierz donice od MONUMO!

Szukasz stylowych donic, które wyeksponują rośliny? Jeśli cenisz sobie najwyższą jakość, styl i nowoczesność, wybierz doniczki od MONUMO. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, przygotowując indywidualną ofertę. Chciałbyś zobaczyć więcej ciekawych aranżacji? Koniecznie polub nasz fanpage! Będziesz wówczas na bieżąco dostawać informacje o nowościach, które pomogą Ci w aranżacji ogrodu czy mieszkania.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!