Szukasz designerskich donic do Twojego sklepu lub salonu? Zobacz naszą ofertę!

 

Dekoracje roślinne w sklepie bądź salonie to nietypowy temat. Zazwyczaj nie kojarzymy bujnej dżungli z butikami czy salonami. Jedno jest jednak pewne: rośliny w dobrze dopasowanych, stylowych donicach to zawsze dobry pomysł. To estetyczna, sprzyjająca zdrowiu ozdoba. Jakie modele doniczek wybierać? Gdzie i w jaki sposób je aranżować? Podpowiadamy, na jakie rozwiązania najlepiej się zdecydować. Zapraszamy do lektury i inspirowania się!

Postaw na niekonwencjonalne rozwiązania

Małe kwiaty w doniczkach to urocze, acz średnio zwracające uwagę rozwiązanie. Sprawdza się ono na niewielkich przestrzeniach. Jeżeli Twój sklep albo salon mają wystarczająco dużo miejsca, albo odpowiedni kąt – warto, abyś wyeksponował bardziej okazałe, zielone akcenty. Zainwestuj w większe donice – np. podświetlane. Takie nowoczesne akcesoria znakomicie wpisują się w nowe trendy wnętrzarskie, a nawet w minimalistyczne przestrzenie. Kolor donic możesz oczywiście dopasować do innych barw we wnętrzach albo do identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

Pozytywny wpływ roślin na samopoczucie klientów

Rośliny to nie tylko ładna dekoracja. Nie od dziś wiadomo, jak zielone otoczenie wpływa na nastrój i na samopoczucie ludzi. Dlatego umieszczenie kilku pokaźnych okazów w stylowych doniczkach to trafiony pomysł. Każdy klient odczuje ich pozytywny wpływ. Zieleń uspokaja i relaksuje, a niektóre gatunki oczyszczają i nawilżają powietrze. Gdy będzie ich więcej, mogą nawet odmienić mikroklimat w danym miejscu. Dlatego Twój klient, wchodząc w upalny dzień do pomieszczenia z roślinami, odczuje ulgę.

Roślinne ozdoby sprawdzą się zwłaszcza we wszelkich przestrzeniach ogólnodostępnych:

  • w poczekalniach u fryzjera,
  • przy gabinecie kosmetycznym,
  • w hotelowych lobby,
  • w restauracyjnych ogródkach,
  • w przestronnych holach biurowych.

Ustawione wzdłuż korytarza, przy przestrzeni do siedzenia czy obok recepcji, będą umilać gościom nastrój. Postaw na nietypowe rozwiązania, które przyciągną wzrok klientów!

monumo restauracja

Przyciągnij uwagę podświetlaną donicą!

Chcesz pozytywnie zaskoczyć swoich klientów? Pragniesz wykreować miłą atmosferę w mało rozjaśnianej naturalnym światłem strefie budynku? A może szukasz interesującego rozwiązania, które ozdobi okolicę wejścia do sklepu czy salonu? Rozmieść tam zatem kilka dużych roślin, np. dracen, w designerskich donicach podświetlanych. Producent dodatków do ogrodów i budynków – MONUMO – ma je w swojej ofercie! Modele te są sterowane za pomocą pilota. Światło emituje w nich żarówka LED, która działa w trybie RGB. W połączeniu z doniczką białą, czarną lub kolorową daje to ciekawy, niezwykle estetyczny efekt.

Produkty te są dostępne w kilku wersjach:

  • z dnem pojedynczym, sprawdzające się głównie we wnętrzach,
  • z podwójnym dnem, zapobiegającym przegrzaniu korzeni zasadzonej rośliny,
  • wyposażone w system odprowadzania nadmiaru wody – świetne do ustawienia na zewnątrz.

Zielony parawan, kiedy potrzeba prywatności

W Twoim salonie lub sklepie potrzebujesz odgrodzić przestrzeń? Chcesz zapewnić klientom i pracownikom prywatność albo oddzielić od siebie różne strefy np. odpoczynku czy poczekalnię? Dzięki MONUMO tradycyjne przegrody możesz zastąpić lub uzupełnić zielonym „murkiem”. Wystarczy ustawić kilka podłużnych designerskich donic z gęsto zasadzoną roślinnością. Postaw na proste modele takie jak Lungo lub Longerino i stwórz z nich własną stylową aranżację do swojego salonu czy sklepu. Wszystkie nasze nowoczesne donice są zrobione z polietylenu, dzięki temu są zarówno wytrzymałe, jak i łatwe w czyszczeniu.

Zieleń nie tylko pozytywnie wpłynie na odbiór przestrzeni przez klientów, ale wykreuje prawdziwe poczucie komfortu, poufności. Taka zielona ściana pomoże również w zredukowaniu hałasu, jeżeli Twoi pracownicy korzystają z jakichś urządzeń.

Wprowadź zieleń do swojego biznesu razem z MONUMO!

Chcesz wzbogacić sklepową aranżację, a jednocześnie przyczynić się do lepszego samopoczucia zatrudnionych osób i klientów? Zainwestuj w stylowe doniczki z łatwymi w utrzymaniu gatunkami roślin. Będą one cieszyć oczy, nawilżą też powietrze i oddzielą od siebie poszczególne przestrzenie. A przede wszystkim staną się piękną ozdobą – niezależnie od stylu, w jakim urządziłeś swój sklep czy salon. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi modelami nowoczesnych donic!