Roślinność i architektura wokół basenu – co się sprawdza?

Zastanawiasz się, jak zaaranżować otoczenie basenu? Czy warto umieścić tam ekskluzywne, świecące donice? Jakie korzyści możesz odnieść, decydując się na takie rozwiązanie? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim inspiracje pomogą Ci w stworzeniu designerskiej kompozycji, która zachwyci Twoich bliskich oraz przyjaciół.

Basen, czyli strefa relaksu i odpoczynku

Basen w ogrodzie to Twoja prywatna strefa VIP – dzięki niemu każdego dnia możesz poczuć się, jak na wakacjach. Warto jednak zadbać o to, by otoczenie wody było zaaranżowane w sposób estetyczny i funkcjonalny. Najlepszym, a zarazem najprostszym sposobem na stworzenie udanej aranżacji tego miejsca będzie ustawienie w nim ekskluzywnych donic ogrodowych. Jakie korzyści możesz odnieść dzięki takiej inwestycji? Do najważniejszych z nich należą:

  • możliwość łatwego wkomponowania różnorodnych roślin w strefę przybasenową. Dzięki nim nie tylko stworzysz efektowną oprawę dla strefy relaksu, ale również zapewnisz sobie prywatność i osłonę od wścibskich spojrzeń sąsiadów,
  • tworzenie nastrojowego oświetlenia. Donice ledowe ogrodowe wprowadzą do Twojej strefy relaksu wyjątkową atmosferę. Ciekawe efekty świetlne, jakie możesz dzięki nim osiągnąć, sprawią, że odpoczynek w basenie będzie jeszcze bardziej przyjemny i komfortowy,
  • łatwość do utrzymania w czystości. Sadzenie roślin ogrodowych bezpośrednio w ziemi powoduje, że musisz zmagać się z pielęgnacją dużej powierzchni ogródka. Ekskluzywne donice z zielenią, postawione bezpośrednio na płytkach, umożliwią Ci szybkie i łatwe posprzątanie terenu, oraz sprawią, że będzie on wyglądał elegancko i stylowo.

designerskie donice do ogrodu

Rośliny, które sprawdzą się najlepiej

Jakie gatunki roślin warto posadzić w sąsiedztwie Twojego basenu? Jako producent donic ogrodowych wiemy, co najczęściej wybierają nasi klienci, dlatego możemy służyć Ci radą w tej kwestii. Przede wszystkim należy zadbać o to, by były to gatunki odporne na różnorodne warunki pogodowe, łatwe w utrzymaniu oraz estetyczne. Dzięki temu będą prezentować się efektownie przez cały rok, a Ty oszczędzisz sobie kłopotów i kosztów związanych z ich pielęgnacją. Do ekskluzywnych donic ogrodowych najlepiej pasować będą miskanty, trawy pampasowe czy niewielkie krzewy liściaste.

Postaw na designerskie donice

Pamiętaj, że nowoczesne, świecące donice do ogrodu mogą występować w kilku wariantach. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać którąś z następujących opcji:

  • z podwójnym dnem. Tego rodzaju konstrukcja idealnie nadaje się do ustawienia na zewnątrz, ponieważ doskonale chroni delikatne korzenie roślin zarówno przed przegrzaniem, jak i przed wychłodzeniem,
  • z pojedynczym dnem. Tego rodzaju donice podświetlane stanowią propozycję dla wszystkich, którzy dysponują niewielką ilością miejsca. Jeśli każdy centymetr jest dla Ciebie ważny, wybierz ten właśnie model,
  • z możliwością odprowadzania wody i napowietrzania korzeni. Jest to świetne rozwiązanie dla roślin, które narażone są na opady deszczu, a nie lubią zbyt dużej wilgoci. Donice nowoczesne w wersji outdoor rozwiązują problem nadmiaru wody, chroniąc krzewy lub trawy przed gniciem.

donice na zewnątrz

Podświetlane meble do ogrodu

Wybierając designerskie, świecące donice do ogrodu, możesz nie tylko stworzyć w nim efektowną aranżację, ale również przedłużyć czas przebywania na świeżym powietrzu. Pamiętaj, że w naszej strefie klimatycznej jesienią i wiosną stosunkowo szybko nadchodzi zmrok – chcąc wieczorem odpocząć na łonie natury, potrzebujesz zatem jakiegoś źródła światła. Donice podświetlane, w których producenci umieszczają energooszczędne diody LED, to doskonały sposób na rozwiązanie tego problemu. Dzięki nim możesz cieszyć się relaksem w ogrodzie, nie martwiąc się o koszty związane z rachunkami za energię elektryczną.

Nowoczesny design oraz wyjątkowo odporny polietylen, z jakiego wykonywane są ekskluzywne donice, sprawiają, że mogą one stanowić trwała, a przy tym niezwykle efektowną ozdobę każdego ogrodu.

Poznaj ofertę od MONUMO!

Stworzenie stylowej, a zarazem funkcjonalnej strefy wokół basenu wcale nie jest trudne. Mamy nadzieję, że dzięki zamieszczonym wyżej poradom łatwo uporasz się z tym zadaniem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić designerskie donice ogrodowe, sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy przekonani, że spełni ona Twoje oczekiwania.