Poznaj 3 reguły urządzania ogrodu w stylu minimalistycznym

Marzysz o pięknym ogrodzie, którego wszyscy będą Ci zazdrościć? Zdecyduj się na aranżację ala modern? Nie wiesz, jak to zrobić? To prostsze niż myślisz. Przeczytaj nasz mini poradnik i poznaj 3 reguły urządzania ogrodu w stylu minimalistycznym. Podejmij wyzwanie i odmień swój ogród razem z donicami MONUMO!

Ogród, w którym znajdziesz wytchnienie

Nurt modern to połączenie klasyki i nowoczesności bez nadmiernego przepychu. Charakterystyczne cechy to:

 • prostota,
 • piękno,
 • funkcjonalność.

W nowoczesnym ogrodzie dominują szarości, ciepłe zielenie, fiolety oraz dużo bieli. Są to barwy, które działają kojąco i odprężająco. Wystarczy, że postawisz tam kilka dodatków w tej kolorystyce i gotowe. Nasze stylowe doniczki z polietylenu w połączeniu z meblami z plastiku i zielenią dają bardzo zaskakujący efekt. Nowoczesna forma, szeroka gama kolorów z nieprzesadną ilością dodatków zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Jednak to dopiero początek, pora, abyś poznał 3 najważniejsze zasady stylu modern i zobaczył, jak możesz je zastosować w praktyce.

Zaplanuj uporządkowaną przestrzeń

W minimalistycznym ogrodzie bardzo ważne jest konsekwentne i jednorodne stosowanie kształtów mebli, nowoczesnych donic i różnych dodatków. Decydując się na formy ostre, uwzględnij je w całej aranżowanej przestrzeni. Jeśli w projekcie domu pojawiają się elementy okrągłe, to bądź konsekwentny i zgodnie z bryłą budynku stosuj także zaokrąglone i łukowate kształty na całej posesji.

Nawet mały teren zielony powinien być podzielony na strefy:

 1. Część rekreacyjna i dla gości – mieści się tam zazwyczaj taras, stół z krzesłami lub ławką, grill, leżaki, a wokoło stylowe doniczki, które oddzielają tę część od pozostałych.
 2. Plac zabaw dla dzieci z huśtawką, piaskownicą i stoliczkiem. Tę część oddziel od pozostałych szpalerem niewysokich osłonek na rośliny, w których posadzisz np. zioła, kwiaty czy krzewy. Będziesz mieć na oku bawiące się maluchy.
 3. Miejsce do pracy, gdzie możesz rozłożyć parasol, który ochroni Cię przed słońcem. Strefa jest nieco oddalona od pozostałych, żeby było cicho. Śmiało możesz tu rozwiesić hamak między dwoma drzewami.
 4. Kącik zieleni z wysokimi trawami w ekskluzywnych doniczkach. To doskonałe miejsce dla gospodarzy domu, którzy potrzebują chwili oddechu podczas prac w ogródku.

square monumo

Postaw na nowoczesne, designerskie meble

Nowoczesność, minimalizm i awangarda – te 3 słowa najlepiej oddają to, jakie są nasze meble ozdobne z kolekcji QUADRUM. Na pierwszy rzut oka Kubik Square wygląda jak zwykła kostka, ale to bardzo praktyczny stolik. Bryla ma wymiary 500x500x500 cm. Podobnie, jak nasze nowoczesne donice, tak i te produkty wykonaliśmy z wytrzymałego polipropylenu, który do złudzenia przypomina kamień. Doskonale wkomponują się w każdą przestrzeń. Są odporne na:

 • deszcz,
 • wysokie temperatury,
 • mróz,
 • promieniowanie UV,
 • uszkodzenia mechaniczne.

Stolik waży około 6 kilogramów, więc bez problemu przeniesiesz go w dowolne miejsce w domu i w ogrodzie. Oferujemy wersję z podświetleniem i bez. Decydując się na ten pierwszy wariant, zyskasz designerskie oświetlenie ogrodowe. Takie meble ozdobne wspaniale będą pasować z rattanowymi i drewnianymi krzesłami.

donica do ogrodu

Wybierz donice i akcesoria o geometrycznych formach

Dobierz starannie rośliny o stonowanej kolorystyce i posadź je w ekskluzywnych donicach o geometrycznych kształtach. Wybierz też gustowne lampy i inne dodatki w podobnej stylistyce. Zdecyduj się na wysokie osłonki na rośliny i umieść w nich bukszpany, trawy czy surfinie.

Polecamy model Vaso o ostrych, ale prostych kształtach i głębokim dnie. Pozwala to na posadzenie w nich większych roślin. Na pewno zaskoczy Cię też nasza wiosenna nowość – donica Astro. Jej oryginalna forma sprawia, że produkt pasuje do ogrodu urządzonego zarówno w stylu minimalistycznym, jak i klasycznym.

Jeśli Twój dom jest w kształcie prostokąta ze ściętym dachem, idealnie będą z nim współgrać nowoczesne donice o prostych kształtach, np. prostokątne – Longerino i Lungo lub kwadratowe modele Pixel czy Tower Pot.

Z MONUMO urządzisz wymarzony ogród w stylu modern

Trendem nadchodzącego sezonu są tzw. szare ogrody, gdzie klasyczną zieleń zastąpisz roślinami o liściach srebrzystych, oszronionych i białawych – brzmi ciekawie, prawda? Na którąkolwiek aranżację się zdecydujesz, w naszych stylowych donicach wszystkie kwiaty i krzewy będą wyglądać przepięknie – stworzą z resztą przestrzeni spójną całość. Przykładowe realizacje znajdziesz na naszej stronie – zajrzyj już dziś!