Jakie rośliny będą pasowały do wysokich donic na tarasie? Poznaj nasze propozycje!

 

Urządzenie na tarasie strefy pełnej zielni, która będzie sprzyjała wypoczynkowi, to duże wyzwanie. Obowiązkowo muszą się tam znaleźć różnej wielkości pojemniki na kwiaty, dzięki którym odpowiednio wyeksponujesz zieleń. Chciałbyś mieć wysokie donice na trasie, ale nie wiesz, jakie rośliny będą pasować do takich modeli? Poznaj nasze propozycje – zapraszamy do lektury!

Wysokie donice na tarasie. Dlaczego warto je wybrać?

Wysokie donice sprawdzą się idealnie na trasie. Możesz ustawiać je pojedynczo lub łączyć w oryginalne kompozycje To, jak je wykorzystasz, w dużej mierze zależy od Twojej inwencji i wyobraźni. Jeśli mieszkasz w domku szeregowym, możesz stworzyć z nich, np. coś w rodzaju szpaleru i ogrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów.

Ścianki zieleni do grodzenia przestrzeni są bardzo modne. Wielość kształtów i kolorów sprawia, że ekskluzywne donice MONUMO nadają się do tego doskonale. Możesz zasadzić w nich zarówno trawy ozdobne, egzotyczne palmy, jak i popularną Sansewierę.

Trawy w nowoczesnych donicach

Niektóre trawy są odporne na suszę i szybko rosną, ale nasadzane w donicach wymagają zdecydowanie więcej wody, niż te rosnące w gruncie. Pamiętaj jednak, że zbyt duża wilgoć może skutkować gniciem roślin. Pojemnik na kwiaty powinien być wystarczająco szeroki, aby pozwolić im się rozprzestrzeniać oraz dość głęboki, aby wspierać system korzeniowy. Idealne do sadzenia traw będą nowoczesne donice Longerino lub Lungo Maxi, które można ze sobą łączyć w efektowne kompozycje. To produkty w kształcie prostopadłościanu, swoim wyglądem do złudzenia przypominają skrzynki balkonowe na rośliny. Wraz z posadzonymi w nich trawami stworzą niesamowity klimat. Będą niczym naturalny parawan, dzięki któremu wydzielisz przestrzeń na trasie i zyskasz trochę intymności. Wyroby te wykonaliśmy z polietylenu, który jest odporny na:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • zmienne temperatury,
  • działanie mrozu,
  • promieniowanie UV.

Sansewiera idealna do geometrycznych donic

Sansewiera inaczej nazywana wężownicą to roślina bardzo atrakcyjna wizualnie. Z oryginalnymi donicami geometrycznymi stanowi designerską kompozycję. Choć jest to roślina ozdobna do wnętrz, latem możesz ją z powodzeniem wynieść na taras czy balkon. Powinna być jednak stopniowo przyzwyczajania do słońca. Przed nadejściem mrozu musisz ją przenieść z powrotem do salonu. Nie podlewaj jej też zbyt obficie.

Sansewiera fantastycznie wygląda w stylowej donicy Asti czy Valencia. Mają one oryginalne kształty, na które składa się wiele brył połączonych odpowiednio podstawami i bokami. Śmiało możesz oba modele ze sobą zestawiać, tworząc ciekawe aranżacje. Proponujemy produkty:

  • w wielu wyjątkowych kolorach oraz z podświetleniem,
  • z pojedynczym i podwójnym dnem,
  • z systemem odprowadzania wody i bez.

Wybierając donice w wersji light, zyskasz wyjątkowe oświetlenie ogrodowe, a na tarasie stworzysz romantyczną atmosferę.

donice na taras

Palmy świetnie się sprawdzą na tarasie

Umieszczając palmy w naszych ekskluzywnych doniczkach z polietylenu i rozstawiając je w różnych miejscach tarasu, możesz przekształcić go w istny raj. Z najpopularniejszych palm świetnie będzie się w nich prezentować:

  • palma królewska o szorstkich, pierzastych liściach,
  • kordylina australijska – najbardziej znany przedstawiciel swojego gatunku z bajeczną rozetą liści,
  • jukka włóknista, która dobrze radzi sobie z mrozem.

Palmy lubią miejsca ciepłe, widne, osłonięte przed wiatrem. To rośliny wrażliwe na mróz. Najlepszymi donicami do palm są te szerokie u góry i wąskie u dołu. Muszą też być zaopatrzone w system odprowadzania wody outdoor. Proponujemy stylowe donice ogrodowe Magnum czy też model Habana. Ich kształt jest idealny, a różnorodne kolory i doskonałe właściwości sprawiają, że możesz je trzymać na tarasie, w ogrodzie, a także w domu. Są barwione w masie, więc kolor ich zostanie zachowany, nawet gdy długo stoją na słońcu.

Postaw na designerskie wysokie donice!

Spodobały Ci się nasze propozycje upiększania tarasu? To świetnie! Postaw na wysokie designerskie donice MONUMO – możesz w nich posadzić trawy cytrynowe, palmy i inne rośliny ozdobne. Zależnie od ich rozstawienia stworzysz zieloną ścianę – naturalny parawan czy nowoczesne iluminacje. Na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej ciekawych pomysłów. Serdecznie zapraszamy!